4G Wi-Fi роутер – це пристрій, який бездротовою Wi-Fi мережею може забезпечити швидкісним мобільним інтернетом безліч абонентів. Найчастіше такі роутери використовують у приватних будинках чи квартирах, де немає доступу до високошвидкісного провідного інтернету, або ж у місцях, де необхідно забезпечити кілька каналів зв'язку: основний канал провідного інтернету та резервний канал інтернету від мобільного оператора.
Давайте розберемося, на які особливості потрібно звертати увагу звичайного користувача при виборі 4G роутера:
1. Форм-фактор.
На сьогоднішній момент існують портативні (кишенькові) та стаціонарні 4G роутери .
Портативні 4G роутери обладнані акумуляторною батареєю та ідеально підходять для активних людей, яким потрібен інтернет у дорозі, наприклад в автомобілі чи автобусі , на відпочинку, на прогулянці в місті тощо. Основними особливостями такого пристрою є автономна робота та компактні габарити. Відповідно при виборі портативного роутера варто звертати особливу увагу на ємність акумуляторної батареї, тому що від цього залежатиме час роботи пристрою та на габарити, тому що від цього залежить зручність використання. Інші особливості, наприклад наявність входів для підключення зовнішньої антени не будуть пріоритетом.
Стаціонарні 4G роутери у свою чергу призначені для використання у приватному будинку чи квартирі. Це повноцінний Wi-Fi роутер із вбудованим 4G модемом та широким функціоналом. Найчастіше може приймати як дротовий інтернет від місцевого провайдера, так і мобільний інтернет від стільникового оператора. Тут якраз важливими параметрами вибору буде дальність дії Wi-Fi, наявність входів для підключення зовнішньої антени, функціональність прошивки та багато іншого , про що йтиметься далі.
2. Характеристики вбудованого модему.
Для коректної роботи вбудований модем роутера має:
- працювати в 3G (UMTS, HSDPA та HSUPA) та 4G (LTE) мережах усіх українських мобільних операторів – Vodafone, Київстар, LifeCell ;
- підтримувати актуальні набори частот – для мереж 3G (2100 МГц) , для мереж 4G (900 МГц, 1800 МГц та 2600 МГц) ;
- забезпечувати високу швидкість інтернет-з'єднання;
Швидкість інтернет-з'єднання залежить від категорії LTE модему та низки інших характеристик, про що детально написано тут .
3. Характеристики Wi-Fi.
Основні характеристики Wi-Fi визначаються частотою роботи (2.4 або 5 ГГц), кількістю абонентів, що підключаються, і орієнтовною площею покриття . Як показує практика для приватного будинку, достатньо Wi-Fi модуля 2.4 ГГц, який може забезпечити підключення мінімум 10 абонентам і при цьому забезпечувати зону покриття близько 100 м2. Важливо пам'ятати, що Wi-Fi 5 ГГц може забезпечити трохи більшу швидкість передачі даних, але при цьому площа Wi-Fi покриття буде значно меншою, а у разі використання такого пристрою в приватному будинку, площа покриття Wi-Fi матиме більш вагоме значення. Таким чином Wi-Fi 5 ГГц в 4G роутерах буде важливим у тому випадку, якщо швидкість інтернет-з'єднання буде вищою за 100 Мбіт/с і не потрібно забезпечити велику площу покриття Wi-Fi мережі.
Як показує практика ідеальним та недорогим рішенням з відмінним Wi-Fi буде зв'язка стаціонарного Wi-Fi роутера та звичайного USB модему . Популярністю користуються роутер NETIS MW5230 USB модем HUAWEI E3372h-320 або їх аналоги. Вартість такого комплекту буде дешевше ніж, наприклад ZTE MF283U , ZYXEL LTE3202-M430 , ANTENITI B535 або HUAWEI B593s-22 , але при цьому якість Wi-Fi та загальна функціональність буде в рази вищою.
Якщо ж розглядати рішення 2 в 1 (роутер і модем) в одному корпусі , то ідеальними рішеннями будуть KEENETIC RUNNER 4G або KEENETIC HERO 4G , але також можна розглядати і вищезгадані моделі від ZTE , ZYXEL , ANTENITI , HUAWEI або інших брендів, як показує практика функціональність, надійність та якість таких пристроїв плюс/мінус ідентичні у моделей однакового цінового сегмента.
4. Підключення зовнішньої антени.
Дуже важливий параметр для стаціонарного 4G роутера, якщо ви плануєте використовувати його у заміському будинку, де погане покриття мобільного оператора. На сьогоднішній день, як правило, більшість 4G роутерів обладнані двома SMA роз'ємами для підключення зовнішньої посилюючої 3G/4G антени , але важливо пам'ятати, що тип роз'ємів може змінюватися в залежності від моделі роутера. Докладніше про антени та їх вибір можна ознайомитись у статті « Як вибрати 3G/4G антену ».
З роутерами, які обладнані входами для MIMO антени, можна ознайомитись тут. Одні з кращих моделей, які ми можемо рекомендувати: KEENETIC RUNNER 4G , KEENETIC HERO 4G , ZYXEL LTE3301-PLUS, D-LINK DWR-956, HUAWEI B818-263 .
5. Функціональність прошивки.
У більшості роутерів Ви отримаєте необхідний набір функцій, якого буде цілком достатньо для його активного використання, а також базового налаштування інтернет-з'єднання та бездротової Wi-Fi мережі. І якщо з налаштуванням Wi-Fi всі роутери справляються на відмінно, то для налаштування мобільного інтернет-з'єднання, частого в прошивці не вистачає потрібного функціоналу, на перелік якого і потрібно звертати свою увагу при виборі.
- Відображення якості сигналу. Для 4G мережі це 4 показники RSSI, SINR, RSRP, RSRQ , завдяки яким можна вибрати оптимальне місце встановлення роутера, або, у разі підключення зовнішньої антени, допоможуть у її юстуванні. Більш детально дивіться тут .
- Вибір мережі та фіксація робочої частоти. Функціонал, який дозволяє вручну вибрати тип мережі (3G або 4G) , а також зафіксувати потрібну робочу частоту. Ці маніпуляції дозволяють досягти кращої швидкості інтернет-з'єднання та більш стабільної роботи роутера.
- Створення та редагування профілю інтернет-з'єднання. Потрібно для ручного налаштування інтернет-з'єднання, а також для налаштування додаткових опцій, які можуть надавати мобільні оператори, наприклад, зовнішня статична IP-адреса тощо.
- Фіксація TTL та зміна IMEI. Функціонал, який дозволяє використовувати смартфонні тарифи у роутері (ті тарифи, на яких заборонено роздавати інтернет по Wi-Fi тощо). Найчастіше такі тарифи дешевші.
- Автоматичне перезавантаження. При тривалій роботі роутер може починати підгальмовувати, зависати або пропадати інтернет. Автоматичне перезавантаження за розкладом або при настанні певної події (зникнення інтернету) часто вирішують цю проблему, і Ви як користувач взагалі не помічаєте проблем і не відчуваєте незручностей.
- Резервування інтернет-каналу. Ця функція дозволяє автоматично перемикатися між кількома інтернет-каналами зв'язку, наприклад між кабельним та 4G з'єднанням.
- Надсилання USSD запитів. Не виймаючи сім-карту з роутера, можна перевіряти рахунок, підключати додаткові послуги тощо.
Зверніть увагу, що всі ці функції не є обов'язковими для нормальної роботи роутера, але в ряді випадків вони зроблять налаштування інтернет-з'єднання простішим і швидшим, а роботу самого роутера та інтернет-з'єднання більш стабільним.
Одні з найкращих роутерів у плані функціональності, які ми рекомендуємо до покупки: KEENETIC RUNNER 4G та KEENETIC HERO 4G ці пристрої ідеально збалансовані у співвідношенні ціна/якість. Також непогані в плані функціональності та якості роутери HUAWEI , ZYXEL, D-LINK та ERGO . З бюджетних рішень ми рекомендуємо зв'язку роутера NETIS MW5230 з USB модемом HUAWEI E3372h-320 або їх аналоги, а також роутер ANTENITI В535 або ERGO R0516 BATTERY .
6. Вартість.
На момент написання цієї статті одне з найбюджетніших, але при цьому досить функціональних і надійних рішень – зв'язування роутера NETIS MW5230 з USB модемом HUAWEI E3372h-320 коштуватиме близько 1800 грн. Відповідно при купівлі хорошого 4G роутера, ми б рекомендували орієнтуватися на середню вартість такого комплекту і не купувати обладнання, яке коштує дешевше, тим більше якщо це якийсь невідомий бренд.
Що зрештою купувати?
Якщо Ви не фахівець, не знаєте що вибрати, але при цьому хочете за розумні гроші купити хороший 4G роутер, то витратите 15 хвилин свого часу і проконсультуйтеся з нашими менеджерами , ми точно допоможемо з вибором кращого рішення під ваше завдання та бюджет, а також гарантує Вам заміну пристрою або повернення коштів, якщо вибраний роутер з якихось причин Вам не сподобається або не підійде.
Якщо ж говорити конкретно, то на обмежений бюджет поки немає кращого рішення ніж стаціонарний Wi-Fi роутер + USB модем , як варіант NETIS MW5230 + HUAWEI E3372h-320 .
Більш дорогими, але при цьому функціональнішими є пристрої KEENETIC , той же RUNNER 4G або HERO 4G .
Одними з топових у плані якості, надійності та функціоналу є стаціонарні 4G роутери та точки доступу MIKROTIK , наприклад Chateau LTE12 , LHGG LTE6 kit тощо.
Чимось середнім на даний момент є продукція ALCATEL , HUAWEI , TP-LINK , D-LINK , ERGO . Будь-які з 4G роутерів цих брендів є гарним вибором, і вони коштують свої гроші. Тут є як бюджетні, так і досить дорогі роутери, нюанс полягає лише в тому, що їхній асортимент настільки великий, що не можна рекомендувати щось конкретне, не знаючи завдань, які цей роутер повинен виконувати! Роблячи висновок можна сказати, що немає поганого роутера, є лише помилки вибору, які роблять користувачі та використовують обладнання в тих завданнях, для яких воно не призначене. Відповідно консультуйтеся зі спеціалістами при покупці та правильно формулюйте завдання, які Ви хочете вирішити покупкою конкретного обладнання.
Написати коментар