Якщо ви шукаєте рішення 4G інтернету на час відключення електрики, то ця інформація для Вас і вона обов'язкова до вивчення!
Трохи теорії! Інфраструктура мобільного оператора, ті самі базові станції, які забезпечують Вас зв'язком і надалі інтернетом, у міській місцевості вбудована в цивільну інфраструктуру: торгові центри, мости, якісь промислові будівлі, житлові будинки тощо . Відповідно, коли зникає електрика в якомусь районі Вашого населеного пункту, то більшість базових станцій мобільних операторів також перестають працювати, залишаються працювати лише критично важливі станції, які підтримують якийсь зв'язок у районі і вони безпосередньо мають автономне живлення, або ДБЖ з батареями великої ємності , чи генератори. І ось виходить яка ситуація, коли зникає електрика, то робочих базових станцій стає в рази менше, а активних абонентів, які хочуть отримати високошвидкісний інтернет, стає дуже багато, відповідно зв'язок у районі відразу стає дуже поганим, у деяких абонентів її взагалі немає, а деякі біжать з телефоном до вікна, щоб отримати хоч якийсь зв'язок та інтернет.
Для вирішення цієї проблеми більшість відразу йдуть в інтернет, знаходять на YouTube відео, де автор «інженер з 30-річним опитом» розповідає, що потрібно лише купити мобільний роутер і антену до нього, та й бажано помічніше, щоб прямо з сусіднього району ловити сигнал, де світло не відключають, це коштує «3 копійки» і 100% вирішить проблему. Ну звучить наче переконливо, тільки ось чомусь ніхто не показує, як це працює, тож давайте ж у цьому розбиратися і відповімо на низку питань, які надходять нам щодня!
Яке обладнання придбати, щоб мобільний інтернет почав працювати?
Для початку жодного! Щоб розуміти, чи буде у Вас щось працювати, потрібно зібрати деякі вихідні дані.
Перше, що потрібно зробити – це зрозуміти, які показники якості LTE сигналу у вас на даний момент, тобто на момент, коли район без електрики. 4G або LTE сигнал має певні показники якості, такі як:
- RSSI – рівень потужності сигналу (що ближче до 0, тим краще);
- RSRP – середнє значення потужності прийнятого сигналу (що ближче до 0, краще);
- RSRQ - якість прийнятого сигналу (що ближче до 0, тим краще);
- SINR або Ec/Lo – відношення сигнал/шум (що більше 0, тим краще).
Докладніше про це написано у статті з вибору посилювальних антен . Також про це говорить автор у відео нижче:
Друге – Ви повинні розуміти, де розташована базова станція, до якої Ви підключені. Про це також написано тут . Якщо в короткому, то на Android смартфони існує багато додатків, які показують базові станції, до яких Ви були підключені, наприклад, додаток Netmonitor або аналоги Netmonster та ін. Тільки для того, щоб програма показала якусь статистику, потрібно в налаштуваннях телефону включити примусовий вибір LTE мережі та походити по району з телефоном, тоді Ви побачите до яких баз він підключався і де вони знаходяться. З цієї програми Вам знадобиться наступна інформація: розташування базової станції та показники PCI та EARFCN сектора потрібної базової станції .
Третє – Ви повинні розуміти, які з базових станцій працюють найкраще і чи є з вашої квартири/будинку видимість у напрямку цих базових станцій.
Якщо Ви все це зробили, то на виході отримаєте такі дані:
- вихідні показники якості сигналу;
- розташування базової станції, яка найкраще працює;
- дані сектора базової станції PCI та EARFCN ;
- показники швидкості інтернет-з'єднання.
Далі з даних можна зробити певні висновки:
- якщо показники якості зв'язку у вашій квартирі хороші , але інтернет або поганий, або його взагалі немає, то це означає те, що базова станція до якої Ви підключені сильно перевантажена, а значить інтернету від неї не буде - відповідно шукаємо базову станцію, яка дає краще швидкість інтернет-з'єднання.
- якщо показники якості зв'язку у вашій квартирі погані , то виходимо на вулицю та йдемо ближче до базової станції для того, щоб максимально покращити показники якості сигналу, відповідно якщо інтернет почав працювати і швидкості Вам вистачає, то визначаємо напрямок Вашого будинку та можливість з нього направити антену у бік базової станції. Якщо ж погана швидкість, то шукаємо іншу базову станцію.
За підсумками Ви повинні знайти таку базову станцію, з якою Ви отримуєте необхідну Вам швидкість і при цьому з Вашого будинку або квартири Ви можете направити антену на неї з мінімальною перешкодою на шляху. Це ключове, що Ви повинні зрозуміти! Купити антену і висунути її у вікно або поклавши на підвіконня, ситуацію Ви не виправите, а лише погіршите, тому що більшість антен мають спрямовану дію, а отже їх потрібно спрямовувати безпосередньо на джерело сигналу, тобто базову станцію мобільного оператора.
Я знайшов працюючу базову станцію, тепер я зможу отримати інтернет за допомогою якогось 4G комплекту?
Теоретично так, але на практиці все дуже залежить від того, чи є у Вас нормальна видимість базової станції, як Ви встановите і спозиціонуєте антену, який роутер використовуватимете і т.п. Варто розуміти, що в місті антена швидше за все ловитиме сигнали багатьох базових станцій, при цьому більшість 4G роутерів працюють за принципом, що краще чую до того і підключаюся, відповідно, не факт, що роутер автоматично підключиться до потрібної базової станції, а отже, потрібно брати роутер, який має функціонал ручного вибору сектора базової станції, в основному такий функціонал має LTE обладнання MIKROTIK , а також більш бюджетний варіант - роутери WORLD VISION , наприклад 4G CONNECT 2 .
Тож яке обладнання придбати?
Якщо Ви не знайшли робочу базову станцію або вона знаходиться в протилежній від Вас стороні і немає можливості направити на неї антену, то ніяке обладнання Вам не допоможе, в іншому випадку ми порекомендували б такий комплект:
- роутер - WORLD VISION 4G CONNECT 2 ;
- антена – САРМА MIMO чи RunBit SPIDER LTE MIMO (залежно від тієї частоти, де працює базова станція);
- комплектуючі - кабель для підключення , перехідники .
Як це встановити та налаштувати?
За інструкцією! Якщо в короткому, то антена підключається до роутера і позиціонується на базову станцію за показниками якості сигналу RSSI, RSRP, RSRQ, SINR , при цьому в налаштуваннях роутера необхідно прописати дані сектора базової станції, до якого він повинен підключатися: PCI і EARFCN .
А яку швидкість я можу отримати?
Варто розуміти таке:
У період відсутності електрики робочі базові станції у Вашому районі будуть сильно перевантажені, наприклад, базова станція має магістральний канал зв'язку в 1 Гбіт/с і до неї підключено 1000 абонентів , кожен з яких користується інтернетом, відповідно за ідеальних умов кожен з абонентів отримає. до 1 Мбіт/с швидкість інтернет-з'єднання .
Також варто розуміти, коли базова станція сильно перевантажена, вона зменшуватиме вихідну потужність, тим самим зменшуватиме радіус покриття скидаючи частину абонентів для зменшення навантаження.
Також треба враховувати, що ті базові станції, які працюють у періоди відключення електрики, не беруть енергію з повітря, а через якийсь період часу, вони також можуть відключитися, так як наприклад закінчиться заряд акумуляторних батарей.
Тому гарантувати Вам якусь швидкість або стабільність роботи мобільного інтернету ми не можемо, але може з упевненістю сказати, що швидше за все великих швидкостей Інтернету Вам не отримати!
Все досить складно, але якщо я все це зроблю, то вирішу питання інтернету на період відключення електрики?
Не хочеться Вас засмучувати, але ми нічого Вам не гарантуємо і чому! Ні ми ні Ви швидше за все не знаєте, чи буде та базова станція, яку Ви визначили як найкращий варіант, працювати завжди краще за всіх інших, та й взагалі чи буде вона довго працювати без електрики, відповідно, можливо ситуація, коли Вам потрібно буде шукати іншу робочу базову станцію, і Ви це повинні розуміти.
Чи можна повернути обладнання, якщо не буде працювати?
Обладнання повернути, звичайно, можна, але з дисконтом, оскільки Ви його використовували і його доведеться продавати за уцінкою! Всіх, хто до нас звертається та просить щось підібрати, ми попереджаємо, що в періоди відключення світла, роботу 4G інтернету ми не гарантуємо і якщо Ви берете комплект саме під ці потреби, то це на Ваш страх та ризик.
А ось сусід, друже, знайомий сказав, що в нього все працює, значить, і в мене буде?
Все залежить від умов, обладнання, правильності встановлення та налаштування. Якщо ви живете у селі, то швидше за все працюватиме, якщо в сусідньому селі є базова станція і світло там відключають в інший час.
В умовах міської забудови, та ще й якщо Ви живете на низькому поверсі, і базова станція знаходиться десь з іншого боку, покупка антени хоч на 100 dbi результату не дасть, а точніше не дасть того результату, який Ви хочете! Всі чомусь думають, що чим потужніше антену висунути у вікно, то швидше працюватиме інтернет. Це не зовсім так, а точніше зовсім не так! Антена дозволяє посилювати той сигнал, який вона приймає і відповідно, чим краще Ви направите антену на базову станцію, тим потужнішим та якіснішим Ви зможете прийняти сигнал. Від якості сигналу, що приймається, а також від завантаженості базової станції та її робочої частоти залежатиме швидкість інтернет-з'єднання. Тобто швидкість інтернету залежить від ряду факторів, і встановлення антени не завжди дозволяє знайти оптимальне співвідношення параметрів RSSI, RSRP, RSRQ, SINR. Відповідно, неправильний вибір та неправильне встановлення антени може лише погіршити ситуацію.
Якщо не мобільний інтернет, то що?
Запитайте у провайдера, який надає послуги інтернет у вашому будинку, чи зарезервовано у нього безперебійним харчуванням магістральне обладнання та чи працюватиме інтернет, якщо забезпечити автономним харчуванням обладнання в будинку. Якщо відповідь позитивна, то звертайтеся до нашого менеджера і він підбере Вам джерело безперебійного живлення для абонентського обладнання інтернет-провайдера, що забезпечить Вас швидкісним інтернетом.
Висновки!
Отримати якісний мобільний інтернет за відсутності електрики, коли інфраструктура мобільного оператора перевантажена практично не реально, але винятки звичайно ж бувають! Часто, якщо Ваш мобільний телефон біля вікна дає якийсь інтернет, то швидше за все це той максимум, який ви зможете отримати будь-який крутий роутер Ви при цьому купите. Але якщо альтернативи у Вас немає, то як мінімум дотримуйтесь вище представленої інструкції, перевіряйте роботу всіх трьох операторів Лайф, Київстар і Водафон, і якщо вже зважилися купувати якийсь роутер, то беріть хоча б ті моделі, які дають широкий функціонал налаштування, а це краще уточнювати у менеджера і відразу описувати умови, в яких Ви плануєте використовувати те чи інше обладнання
Написати коментар