Мобільний проксі сервер – це програмно-апаратний комплекс, який виконує маршрутизацію інтернет-трафіку від користувача до будь-якого мережного ресурсу шляхом проксування всіх запитів через мобільний інтернет від стільникового оператора. Основою будь-якого проксі сервера виступає комп'ютер (сервер) з встановленим програмним забезпеченням , а для забезпечення виходу в інтернет використовуються звичайні 3G/4G USB модеми , які підключаються до керуючого сервера за допомогою USB хабів або компактних маршрутизаторів .
Як вибрати USB модем для мобільного проксі сервера і яким функціоналом він повинен мати?
Вибір USB модему та його функціональність залежить від керуючого програмного забезпечення, яке використовується на сервері. Якщо функціональність серверного ПЗ дозволить правильно налаштувати маршрутизацію трафіку і забезпечить управління реконект модемів для зміни IP адреси, то тоді можна використовувати практично будь-який USB модем, який може забезпечити доступ в інтернет. Але в більшості випадків вдаються до використання спеціалізованих модемів, які мають потрібний функціонал для побудови мобільної проксі ферми.
Далі розберемо який функціонал необхідний 4G модему для мобільного проксі:
- Підтримка цих карт будь-яких мобільних операторів. Бажано, щоб модем підтримував усіх операторів, які надають доступ в інтернет за допомогою LTE мережі у вашому регіоні. Для України це велика трійка, а саме Київстар, Vodafone та Lifecell .
- Наявність входів для підключення антени, що підсилює 3G/4G. Це не обов'язково, але це буде корисно для місць зі слабким покриттям або коли необхідно збільшити швидкість інтернет-з'єднання.
- Хороше охолодження модему. В основному мобільні модеми не мають ніякого додаткового охолодження, що при тривалій роботі та великих навантаженнях може призвести до втрати продуктивності та навіть виходу його з ладу. Для цих завдань рекомендується обладнати модем, додаткове охолодження, кулер, радіатор або щось подібне.
По апаратному оснащенню - це основні функції, на які варто звернути увагу при виборі модему, далі поговоримо про його прошивку. Ідеальним буде модем, який при підключенні до комп'ютера визначається як зовнішня мережна карта з доступом до налаштувань через веб-інтерфейс. Серед функцій прошивки варто виділити:
- Відображення якості мобільного сигналу, що приймається. Для мережі LTE це показники RSSI, SINR, RSRP, RSRQ . Дані показники дозволять правильно вибрати місце установки модему, або, у разі підключення зовнішньої антени, що підсилює, допоможуть у її юстуванні. У результаті це забезпечить більш стабільну роботу інтернету і значно вища швидкість інтернет-з'єднання.
- Підтримка USSD запитів. Ця функція не обов'язкова, але дозволить стежити за балансом цієї карти прямо з модему, що досить зручно.
- Зміна IP-адреси модему. Необхідна функція при побудові проксі ферми на базі USB хаба, до якого може бути підключено багато модемів.
- Фіксація TTL та зміна IMEI. Даний функціонал не є обов'язковим, але дозволить використовувати в модемі так звані смартфонні тарифи, які блокуються при роботі поза смартфоном. Найчастіше такі тарифи дешевші.
- Вибір мережі та фіксація робочої частоти. Шляхом ручного вибору 3G або 4G мережі, а також фіксації потрібної частоти можна досягти кращої швидкості інтернет-з'єднання. Цей функціонал також не обов'язковий.
- Автоматичне перепідключення до мережі. Важлива функція, яка дозволяє за заданим інтервалом часу перепідключатися до інтернету, що забезпечує постійну зміну зовнішньої IP адреси модему.
- Створення та редагування профілю інтернет-підключення. Потрібно тільки в тому випадку, якщо необхідне ручне налаштування доступу в інтернет. Також дозволяє налаштовувати додаткові опції, які може надавати мобільний оператор, наприклад, зовнішній статичний IP-адреса тощо.
- Автоматичне перезавантаження модему. Важлива функція, яка дозволяє за певним інтервалом часу перезавантажувати модем, забезпечується зміна зовнішньої IP адреси модему, усунення зависань або інших проблем у роботі.
Яка є альтернатива HUAWEI E3372h-153?
Ідеальним модемом для мобільного проксі був HUAWEI E3372h-153 з модифікованою прошивкою, але проблема в тому, що на момент кінця 2021 року цей модем знятий з виробництва і знайти його на ринку практично неможливо. На його заміну вийшов HUAWEI E3372h-320, він значно бідніший за функціоналом і його неможливо прошити, але деякі виробники керуючого ПЗ для проксі серверів його інтегрували у свій софт, наприклад 3proxy, таким чином з цим ПЗ його можна використовувати і це буде найправильнішим варіантом.
Також досить непоганим та функціональним рішенням буде модем ALCATEL LINKKEY IK41VE1. Він досить функціональний, підтримує керування по telnet, а також має докладну інструкцію на 4PDA щодо зміни прошивки, зміни IMEI, фіксації TTL та керування за допомогою AT команд через термінал . Додатково можна розглянути так звану копію HUAWEI, модем ANTENITI E3372h-153. Цей модем побудований на сучасному чіпсеті ZTE 4G LTE Cat.4 , має власну HILINK прошивку, але дана прошивка ще досить сира і весь необхідний функціонал для реалізації проксі поки що не працює, але виробники обіцяють це поправити!
Ми на даний момент рекомендуємо використовувати модеми, які інтегровані в керуючий софт, той же HUAWEI E3372h-320 і 3proxy , як варіант. В інших випадках можна використовувати модем підключений через компактний маршрутизатор, такий варіант підключення значно розширює можливості самого модему, з'являється можливість адресації пристроїв (присвоєння унікальної IP адреси), а також з'являється можливість апаратного перезавантаження модему за розкладом для зміни IP адреси від провайдера. Серед бюджетних маршрутизаторів з необхідним функціоналом можна виділити такі моделі: NETIS MW5230 з останньою версією фірмової прошивки, TP-LINK TL-MR3020 з прошивкою OpenWrt , або WORLD VISION CONNECT з прошивкою OpenWrt , або прошивкою від Zyxel Keenetic Omni .
Для підбору модемів та іншого обладнання під мобільні проксі, звертайтесь за будь-яким контактним телефоном, наші фахівці проконсультують, підберуть все необхідне обладнання та зроблять для Вас найкращу цінову пропозицію.
Написати коментар